• Enlace Slider home mascletás (5)

Junta Central Fallera

Nominacions del XLVI Concurs de Teatre Faller

Aquestes són les nominacions del XLVI Concurs de Teatre Faller

NOMINACIONS XLVI CONCURS DE TEATRE DELEGACIÓ DE CULTURA DE JCF 2019-2020

 

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL PROMOCIO

-A: Jonatan Suárez Álvarez

EN EL PAPER DE: Emilio         DE L’OBRA: “Toc Toc”

DE LA FALLA: Dr. Olóriz – Arquebisbe Fabián i Fuero

 

-A: Esther Gascó Colás

EN EL PAPER DE: Joana         DE L’OBRA: “El Muntacàrregues”

DE LA FALLA: Mestre Bellver – Mariá Ribera

 

-A: Eva García Masegoso

EN EL PAPER DE: Marlene         DE L’OBRA: “Boeing Boeing”

DE LA FALLA: Andreu Piles Ivars – Salvador Tuset

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT PROMOCIO:

-A: Antonio Fagoaga Ballester

EN EL PAPER DE: Marcus Lycus     DE L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

-A: Jose Manuel Ferrando Barberá

EN EL PAPER DE: Hysterium          DE L’OBRA: “Golfus de Roma””

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

-A: Raul Sánchez Carballo

EN EL PAPER DE: Vero                 DE L’OBRA: “La temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litograf Pascual Abad

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT PROMOCIO

-A: Isabel Hernando Cebrián

EN EL PAPER DE: Clara/Candela   DE L’OBRA: “La temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litograf Pascual Abad

 

-A: Laura Martínez Díaz

EN EL PAPER DE: Irina/Claudia     DE L’OBRA: “La temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litograf Pascual Abad

 

-A: Olaya Martínez Gil

EN EL PAPER DE: Mare   DE L’OBRA: “Criatures”

DE LA FALLA: Actor Mora – Av. Constitució

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL PROMOCIO:

-A: Jose Enrique Pérez Clemente

EN EL PAPER DE: Jaume Pont       DE L’OBRA: “Amant a sou”

DE LA FALLA: Av. Giorgeta – Roís de Corella

 

-A: Miguel Marco Mesa

EN EL PAPER DE: Pseudolus             DE L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

-A: Jaime López Bronchud

EN EL PAPER DE: Paco/Micran     DE L’OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL PROMOCIO:

-A: Amparo Sospedra Tarazona

EN EL PAPER DE: Sisí                 DE L’OBRA: “Amant a sou”

DE LA FALLA: Av. Giorgeta – Roís de Corella

 

-A: Inmaculada Guerrero Bolinches

EN EL PAPER DE: La Dona

DE L’OBRA: “Shakespeare, la dona silenciada”

DE LA FALLA: Borrull - Túria

 

-A: Ángeles Hernández Graciá

EN EL PAPER DE: Rumana/Margot/Tía Consuelo/Shumita

DE L’OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ  CATEGORIA PROMOCIO:

-A: Jose Vicente Marco Ramírez

EN L’0BRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

-A: Rafael Soler Sherpa

EN L’0BRA: “Boeing-Boeing”

DE LA FALLA: Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset

 

-A: Manuel López Sanz

EN L’0BRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

 

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE CATEGORIA PROMOCIO:

OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

OBRA: “Boeing-Boeing”

DE LA FALLA: Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset

 

OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

NOMINACIONS A MILLOR OBRA INÉDITA CATEGORIA PROMOCIO:

OBRA: “#100 Fini”

FALLA: Borrull-Socors

OBRA: “Amanita Officinalis”

FALLA: Quart-Palomar

OBRA: Dessert

FALLA: Dessert

NOMINACIONS A MILLOR OBRA: CATEGORIA PROMOCIO

A L’0BRA: “Amant a sou”

DE LA FALLA: Av. Giorgeta-Roís de Corella

 

A L’OBRA: “Golfus de Roma”

DE LA FALLA: Plaça del Doctor Collado

 

A L’OBRA: “La Temptació de viure”

DE LA FALLA: Jerónima Galés-Litógraf Pascual Abad

 

A L’OBRA: “Shakespeare, la dona silenciada”

DE LA FALLA: Borrull - Túria

 

A L’OBRA: “Campanades de Boda”

DE LA FALLA: Cádis-Retor Femenía-Puerto Rico

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL JUVENIL:

-A: Paula Meliá López

EN EL PAPER DE: Adolescent 4     DE L’OBRA: “Volguts pares”

DE LA FALLA: Vilanova de Castelló-Horticultor Galán

 

-A: Alba Casas Sanz

EN EL PAPER DE: Gabriela         DE L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

-A: Sara Valencia Gavaldá Teruel

EN EL PAPER DE: Jennifer         DE L’OBRA: “L'altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT JUVENIL:

-A: Adrián Nicolau Albert

EN EL PAPER DE: Rafa       DE L’OBRA: “L'altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

-A: Alejandro Vázquez Rubio

EN EL PAPER DE: Lorenzo             DE L’OBRA: “Una teràpia diferent””

DE LA FALLA: L'Eliana-Cid

 

-A: Rafael Hèrcules Ferraro

EN EL PAPER DE: Sergi             DE L’OBRA: “Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calàbria

 

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT JUVENIL:

-A: Blanca López San Andrés

EN EL PAPER DE: Alicia     DE L’OBRA: “Holi”

DE LA FALLA: Pintor Salvador Abril-Peris i Valero

 

-A: Nuria Adraos González

EN EL PAPER DE: Rose       DE L’OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

-A: María Navarro Díaz

EN EL PAPER DE: Pilar       DE L’OBRA: “L'altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL JUVENIL:

-A: Daniel Sáiz López

EN EL PAPER DE: Pedro       DE L’OBRA: “L'altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

-A: Kike Navarro Atienza

EN EL PAPER DE: Jack         DE L’OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

-A: Javier Loras Vilar

EN EL PAPER DE: Jordi         DE L’OBRA: “Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calàbria

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL JUVENIL:


-A: Claudia M. Lacomba Espósito

EN EL PAPER DE: Martina     DE L’OBRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

-A: Andrea Mir Olba

EN EL PAPER DE: Directora   DE L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

 

-A: Celia Sanchis Salcedo

EN EL PAPER DE: Directora   DE L’OBRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ JUVENIL:

-A: Silvia Atienza Mora

EN L’0BRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

-A: Enrique Chisbert Cuenca

EN L’0BRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

-A: Paqui Olba Torrent i Hernán Mir Serrano

EN L’0BRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

 

 

 

 

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE JUVENIL:

OBRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

 

OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

NOMINACIONS A MILLOR OBRA INÉDITA JUVENIL:

OBRA: “Transparent”

FALLA: Barri de Beteró

OBRA: “#100Només”

FALLA:Borrull-Socors

OBRA: “Inspector en cap criminalista”

FALLA: Just i Vilar-Mercat del Cabanyal”

 

NOMINACIONS A MILLOR OBRA: JUVENIL

A L’0BRA: “El tractament”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

A L’OBRA: “El verí del teatre”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

 

A L’OBRA: “Blau#15”

DE LA FALLA: Regne de València-Duc de Calàbria

 

A L’OBRA: “El senyor de les mosques”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

A L’OBRA: “L'altre costat del llit”

DE LA FALLA: Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina

 

 

 

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU/ACTOR NOVELL PRINCIPAL:

-A: Jose Ramón Lisarde Ferrer

EN EL PAPER DE: Petru         DE L’OBRA: “La Cuina”

DE LA FALLA: Barri de Sant Isidre

 

-A: Raquel Carrasco Redondo

EN EL PAPER DE: Germana James   DE L’OBRA: “El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J. Rodriguez-Pintor Cortina

 

-A: Laura Sansimón Gómez

EN EL PAPER DE: Anna       DE L’OBRA: “La Cuina”

DE LA FALLA: Barri de Sant Isidre

 

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT PRINCIPAL:

A: Carles Galiana Llorens

EN EL PAPER DE: Inspector Cuenca

DE L’OBRA: “Henry, retrat d'un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia

 

A: Vicente Juan García Paton

EN EL PAPER DE: Actor 2       DE L’OBRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

A: Kike Chisbert Cuenca

EN EL PAPER DE: Eduard         DE L’OBRA: “El Consentiment”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT PRINCIPAL

-A: Pilar Zahonero Miralles

EN EL PAPER DE: Ajudant Pardilla

DE L’OBRA: “Henry, retrat d'un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia

 

-A: Natalia Dutor Santonja

EN EL PAPER DE: Kitty/Adela   DE L’OBRA: “El Consentiment”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

-A: Clara Pardo Rozalén

EN EL PAPER DE: Erika/Siville   DE L’OBRA: “Nascuts culpables”

DE LA FALLA: Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTOR PRINCIPAL PRINCIPAL:

-A: Alfredo Ferrando Domínguez

EN EL PAPER DE: Pare Flyn       DE L’OBRA: “El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J.Rodríguez-Pintor Cortina

 

-A: Arturo Sebastián Vidal

EN EL PAPER DE: Kiko

DE L’OBRA: “Ma mare i altres maneres de patir un atac de nervis”

DE LA FALLA: Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals

 

-A: Joan Céspedes Garrido

EN EL PAPER DE: Actor 1     DE L’OBRA: “La Memória”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

NOMINACIONS A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL PRINCIPAL:

-A: Carmen Gimeno

EN EL PAPER DE: Silvia         DE L’OBRA: “Dos dies”

DE LA FALLA: Plaça de la Mercé

 

-A: Yolanda Ros Prats

EN EL PAPER DE: Actriu 1

DE L’OBRA: “La Memória”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

-A: Vanessa Gradolí Bea

EN EL PAPER DE: Lucy

DE L’OBRA: “El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València-Duc de Calàbria

 

 

NOMINACIONS A MILLOR DIRECCIÓ PRINCIPAL:

A: Carles Galiana Llorens

EN L’0BRA: “Henry, retrat d'un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia

 

A: Rafael Soler Sherpa

EN L’0BRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

A: Salva Ferriol

EN L’0BRA: “El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València-Duc de Calàbria

 

 

NOMINACIONS A MILLOR MUNTATGE PRINCIPAL:

OBRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

OBRA: “El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València-Duc de Calàbria

 

OBRA: “Rumors”

DE LA FALLA: Dalt-Sant Tomàs

 

NOMINACIONS A MILLOR OBRA INÉDITA PRINCIPAL:

Cap obra s'ha presentat a aquesta categoria

NOMINACIONS A MILLOR OBRA DE LA CATEGORIA PRINCIPAL:

A L’0BRA: “El Consentiment”

DE LA FALLA: Cádis-Dènia

 

A L’OBRA: “El llarg sopar de Nadal”

DE LA FALLA: Av.Regne de València-Duc de Calàbria

 

A L’OBRA: “El Dubte”

DE LA FALLA: Fra J.Rodríguez-Pintor Cortina

 

A L’OBRA: “La Memòria”

DE LA FALLA: Arxiduc Carles-Músic Gómis

 

A L’OBRA: “Henry, retrat d'un fill de puta”

DE LA FALLA: Sevilla-Dènia

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h