• Enlace Slider home mascletás (3)

Junta Central Fallera

Saragüells i premis Gala de la Cultura 2023

Consulta els Saragüells i tots els premis entregats durant la Gala de la Cultura 2023

SARAGÜELL HONORIFIC JOSÉ MILIAN I SERRANO

ACTOR O ACTRIU NOVELL

JUVENIL NAIRA VELASCO I MARTINEZ VIOLETA MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

TERCERA ANDREA MIR I OLBA CARME CAP A REGOLIT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

SEGONA SANDRA ÁLVAREZ I MONZÓ LILI TOC, TOC JERÓNIMA GALES-LITÒGRAF PASCUAL I ABAD

PRIMERA FRANCISCO JOSÉ LÓPEZ I JIMÉNEZ VENEDOR MORT EN EL NILO ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ


ACTOR DE REPARTIMENT

JUVENIL ALVARO RICART I OLMOS GUSTAVO I XINES 2 L´INTERCANVI CADIS-DÉNIA

TERCERA RAFAEL HÉRCULES I FERRARO MARCOS TCX SNOW WHITE REGNE DE VALÉNCIA-DUC DE CALABRIA

SEGONA PABLO LÁZARO I HERNANDO CAMILO TOC, TOC JERÓNIMA GALES-LITÒGRAF PASCUAL I ABAD

PRIMERA ANTONIO FAGOAGA I BALLESTER CORUJEDO QUATRE CORS AMB FRE I MARXA ARRERE PLAÇA DR. COLLADO


ACTRIU DE REPARTIMENT

JUVENIL EVA CUESTA I GADEA LONG JANE SILVER L´ILLA DEL TRESOR ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ

TERCERA BLANCA ESTEBAN I PASCUAL BLANCA TRES DR. OLORIZ-ARQUEBISBE FABIÁN I FUERO

SEGONA MARI LUZ VIDAL I GARCÍA SOFIA EL COMIAT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

PRIMERA MARÍA TERESA DÍAZ I HUERTAS MARGA AÇI NO PAGA NI DEU BARRI DE SANT ISIDRE


ACTOR PRINCIPAL

JUVENIL SERGI PÉREZ I DÍAZ ROBER MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

TERCERA JAVIER LORAS I VILAR SERGIO TCX SNOW WHITE REGNE DE VALÈNCIA-DUC DE CALABRIA

SEGONA JAIME ARGENTE I SOLÍS MARCELO COS A COS PINTOR SALVADOR ABRIL-PERIS I VALERO

PRIMERA ALFREDO FERRANDO I DOMÍNGUEZ PAUL SHELDON MISERY FRA J.RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA


ACTRIU PRINCIPAL

JUVENIL SHEILA AVIÑÓ I VILLALOBOS DYLAN MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

TERCERA RAQUEL BAYARRI I ALMENAR RAQUEL TRES DR. OLORIZ-ARQUESBISBE FABIÁN I FUERO

SEGONA CARLA FERRÚS I BAYARRI CARLA LLITUS FRA J.RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA

PRIMERA ÁNGELES HERNÁNDEZ I GRACIÁ CELESTINA LA CELESTINA CADIS-MOSSÉN FEMENÍA-PUERTO RICO


DIRECCIÓ

JUVENIL ROSER DÍAZ I GABRIEL MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

TERCERA HERNÁN MIR I SERRANO I PAQUI OLBA I TORRENT CAP A REGOLIT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

SEGONA AMPARO FELICI I GIRBES QUINA VIDA NORD-DR. ZAMENHOFF

PRIMERA ANTONIO GONZÁLEZ I PUENTES AÇI NO PAGA NI DEU BARRI DE SANT ISIDRE


OBRA INÈDITA

JUVENIL A= I+E SAGUNT-SANT ANTONI-PARE URBANO

SEGONA EL COMIAT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS


ESCENOGRAFIA

JUVENIL MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

TERCERA CAP A REGOLIT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS

SEGONA QUINA VIDA NORD-DR. ZAMENHOFF

PRIMERA AÇI NO PAGA NI DEU BARRI DE SANT ISIDRE


MILLOR OBRA

JUVENIL

QUINT PREMI LES NITS DE LLUNA PLENA CARRERA MALILLA-ENGINYER J.BENLLOCH
QUART PREMI A= I+E SAGUNT-SANT ANTONI-PARE URBANO
TERCER PREMI L´INTERCANVI CADIS-DÉNIA
SEGON PREMI L´ILLA DEL TRESOR ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCELÍ
PRIMER PREMI MALEITS 16 BARRI DE SANT ISIDRE

TERCERA

QUINT PREMI 4 MENTIDES PLAÇA DE LA MERCÉ
QUART PREMI EL JOKER MESTRE BELLVER-MARIÀ RIBERA
TERCER PREMI CAP A REGOLIT DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS
SEGON PREMI TRES DR. OLORIZ-ARQUESBISBE FABIÁN I FUERO
PRIMER PREMI TCX SNOW WHITE REGNE DE VALÈNCIA-DUC DE CALABRIA

SEGONA

QUINT PREMI UN PAPER ASIGNAT SEVILLA-DÉNIA
QUART PPREMI COS A COS PINTOR SALVADOR ABRIL-PERIS I VALERO
TERCER PREMI TOC, TOC JERÓNIMA GALES-LITÒGRAF PASCUAL I ABAD
SEGON PREMI QUINA VIDA NORD-DR. ZAMENHOFF
PRIMER PREMI LLITUS FRA J.RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA

PRIMERA

QUINT PREMI QUATRE CORS AMB FRE I MARXA ARRERE PLAÇA DR. COLLADO
QUART PREMI LES PICARDÍES DE MOLIÈRE GIORGETA-ROIS DE CORELLA
TERCER PREMI 1939 REGNE DE VALÈNCIA-DUC DE CALABRIA
SEGON PREMI AÇI NO PAGA NI DEU BARRI DE SANT ISIDRE
PRIMER PREMI MISERY FRA J.RODRÍGUEZ-PINTOR CORTINA

LITERARI

APROPOSIT

SEGON FINALISTA EL METAVERS FALLER HERNÁN MIR I SERRANO
PRIMER FINALISTA REVOLUCIONA´T JUAN CÉSPEDES I GARRIDO
PRIMER PREMI FALLES THINGS XIMO HERNÁNDEZ I MARÍN

MICROTEATRE

SEGON FINALISTA PALLASO SUSANA GISBERT I GRIFO
PRIMER FINALISTA ABERRACIÓ ALEJANDRO GARCÍA I ENCARNA ALVENTOSA
PRIMER PREMI ERROR 218 DEL C.E.T. TRINI NAVARRO I VIDAGANY

OBRA DE TEATRE

SEGON FINALISTA BLANC SOBRE BLANC AMPARO MARTÍN-VILLALBA I BROSETA
PRIMER FINALISTA FEM FOC O FUGIM ANGEL VICENTE VALLS I CARSÍ
PRIMER PREMI L´ÚLTIM CAS DE VICTORIA SMITH JAVIER DONAT I SENDRA


DECLAMACIÓ

POESIA INÈDITA JUVENIL M´ESTIME MOLT MES XIUXIUEJAR HERNÁN MIR I SERRANO

POESIA INÈDITA SÈNIOR SEMPRE BRILLANT, LA MEUA ESTRELA EVA MARÍA GUIJARRO I GONZÁLEZ

JUVENIL

TERCER PREMI IDAIRA RAMOS I CABALLERO L´ELIANA-EL CID
SEGON PREMI VICTORIA MÍNGUEZ I DEL OLMO DUC DE GAETA-LA POBLA DE FARNALS
PRIMER PREMI SERGI PÉREZ I DÍAZ BARRI DE SANT ISIDRE

SÈNIOR

TERCER PREMI JUAN PARDO I GARCÍA FRA J. RODRIGUEZ-PINTOR CORTINA
SEGON PREMI LUCÍA RIBES I GÓMEZ PLAÇA D´ESPANYA
PRIMER PREMI MERCEDES BONILLA I MUÑOZ OLIVERETA-CERDÁ I RICO

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte