• Enlace Slider home mascletás (6)

Junta Central Fallera

Gran Gala de l'Esport Infantil

El Palau de l'Exposició va rebre divendres passat, 16 de febrer, vora 200 xiquets i xiquetes per celebrar la Gala Infantil de l'Esport.  

La Fallera Major Infantil de València, Daniela Gómez, juntament amb la seua Cort d'Honor, van ser les encarregades d'entregar els premis dels concursos i campionats organitzats per la Delegació d'Infantils i Joventut i per la Delegació d'Esports. 

Es repartiren els guardons de dibuix i pintura, maquetes, escacs, animació de mitja marató, petanca, futbol 8 i pilota valenciana. 

Els assistents van poder gaudir d'un espectacle de màgia que amenitzà la gala amb trucs que sorpreneren els allí presents. Després de finalitzar l'entrega de premis, els guanyadors gaudiren d'un berenar per festejar-lo juntament amb els seus companys. 

Estos són els guanyadors: 

Escacs

Categoria: Equips

1.º Duc de Gaeta - Pobla de Farnals (nº 145)

2.º Bilbao - Maximiliano Thous (nº 107)

3.º Venezuela - Agustín Sales (nº 199)

Categoria: Sub 10

1.º Guillermo Beneyto de Ramón (nº 278)

2.º Lucas Quiles López (nº 145)

3.º Sergio Edo Bayo (nº 74)

Categoria: Sub 14

1.º Lucía Follana Albelda (nº 380)

2.º Alejandro Casani Fores (nº 188)

3.º Francisco Daniel Machancoses Arastey (nº 226)

Categoria: Sub 18

1.º Alejandro Camps Edo (nº 74)

2.º Javier Pedrón Ortega (nº 358)

3.º Javier Delmonte Úbeda (nº223)

Dibuix

Categoria: A

1.º Daniel El Founti Pérez (nº 150)

2. Noelia Tejedor Shook (nº 300)

3.º Claudia Molina (nº127)

Categoria: B

1.º Sofía Arroyo Gorriz (nº 78)

2.º Lucía Merina Pérez (nº 150)

3.º Sara Bertomeu (nº 202)

Categoria C

1.º Silvia Albiñana Tortosa (nº 83)

2.º Eva Palma Esteve (nº 48)

3.º Sara Sánchez (nº 128)

Categoria: Cartells

1.º María Martín Martínez (nº 174)

2.º Carla Adelantado Sanz (nº 313)

3.º Javier Elena Castilla (nº 145)

Categoria: Extraordinari

Ana Lola Aparisi García-Luengo (nº 330)

Futbol 8

1.º Poblats al Sud 

2.º Malvarrosa - Cabanyal - Beteró

3.º Pla del Remei - Gran Vía

3.º Russafa A

Maquetes

1.º Exposició - Misser Mascó - A. Baca (nº 22)

2.º Sant Vicent Mártir - Pianista A. Iturbi (nº  152)

3.º  Marqués de Montortal - José Esteve (nº 61)

4.º Duc de Gaeta - Pobla de Farnals (nº 145)

5.º Santa María Micaela - Martí l'Humà(nº 300)

6.º Santiago Rusiñol - Compte Lumiares (nº 366)

7.º Daroca - Padre Viñas (nº 117)

8.º Salvador Giner - Gregorio Gea (nº 263)

9.º Plaça de Sant Bult (nº 19)

10.º Illes Canàries - Trafalgar - Samuel Ros (nº 178)

11.º Barri de Sant Isidre (nº 260)

Petanca

1.º Barri de Sant Isidre (nº 260)

2.º Mestre Valls - Marí Albesa (nº 128)

3.º Humanista Mariner - Manuel Simó (nº 202)

Pilota 

Categoria: Delegació

1.º Cra. San Lluís - Avinguda Dr. Waksman (nº 114)

2.º Humanista Mariner - Manuel Simó (nº 202)

Categoria: Honor

1.º Humanista Mariner - Manuel Simó (nº 202)

2.º Venezuela - Agustín Sales (nº 199)

3.º Duc de Gaeta - Pobla de Farnals (nº 145)

Pilotari: Antonio Aroca Gómez (nº 202)

Categoria: Primera

1.º En Plom - Guillén de Castro (nº 167)

2.º Cra. Sant Lluís - Avinguda Dr. Waksman (nº 114)

3.º Humanista Mariner - Manuel Simó (nº 202)

Categoria: Segona

1.º Cra. Sant Lluís - Avinguda Dr. Waksman (nº 114)

2.º Cuba - Dènia (nº 85)

3.º Juan Bautista Vives - S. Ferrandis Luna (nº 203)

Categoria: TFMIV

1.º Humanista Mariner - Manuel Simó (nº 202)

2.º Duc de Gaeta - Pobla de Farnals (nº 145)

¡Enhorabona a tots!

Fotografies: Armando Romero

  • ARF 8538
  • ARF 8541
  • ARF 8613
  • ARF 8615
  • ARF 8617
  • ARF 8618
  • ARF 8621
  • ARF 8623
  • ARF 8626
  • ARF 8628
  • ARF 8630
  • ARF 8632
  • ARF 8634
  • ARF 8638
  • ARF 8640
  • ARF 8643
  • ARF 8647
  • ARF 8659
  • ARF 8661
  • ARF 8663
  • ARF 8666
  • ARF 8668
  • ARF 8670
  • ARF 8671
  • ARF 8674
  • ARF 8676
  • ARF 8678
  • ARF 8680
  • ARF 8682
  • ARF 8684
  • ARF 8688
  • ARF 8690
  • ARF 8691
  • ARF 8693
  • ARF 8695
  • ARF 8697
  • ARF 8700
  • ARF 8703
  • ARF 8705
  • ARF 8707
  • ARF 8709
  • ARF 8711
  • ARF 8713
  • ARF 8723
  • ARF 8728
  • ARF 8730
  • ARF 8732
  • ARF 8734
  • ARF 8736
  • ARF 8738
  • ARF 8740
  • ARF 8742
  • ARF 8745
  • ARF 8748
  • ARF 8750
  • ARF 8752
  • ARF 8753
  • ARF 8756
  • ARF 8758

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h