• Enlace Slider home mascletás (3)

Junta Central Fallera

Premis LIX Concurs del Cant de l'Estoreta Velleta

Aquests són els premis de la LIX edició del Concurs del Cant de l'Estoreta Velleta de la falla Plaça de l'Arbre

Aquest diumenge s'ha celebrat la LIX edició del concurs del Cant de l'Estoreta Velleta, de la falla Plaça de l'Arbre. El concurs ha començat puntual a les 10.00 hores amb l'arribada de la Fallera Major Infantil de València, Carla García, i la seua Cort d'Honor, que han presidit l'acte al costat de la fallera major infantil de la comissió organitzadora, Natalia Escribano, i el president infantil, Víctor Esteve.

El bon oratge ha acompanyat a l'acte durant tot el matí i ha fet brillar encara més les representacions de les 17 comissions participants que han destacat, una volta més, per la seua investigació en els temes escenificats, traient a la llum passatges de la història de València que han despertat la nostàlgia dels assistents.

Finalment, i fidels a l'esperit dels seus fundadors, tots els xiquets han tingut el seu estendard de premi.

El resultat del concurs ha sigut el següent:

Premi al Cant:

1º RIPALDA - BENEFICÈNCIA - SANT RAMON
2º DR. SERRANO - CARLES CERVERA - CLERO
3º QUART - EXTRAMURS - VELÀZQUEZ
4º PLAÇA DE LA SANTA CREU
5º CARRER DE BAIX - MESÓ DE MORELLA
6º PLAÇA DEL NEGRITO
7º RIPALDA - SOGUERS
8º JOAQUIM COSTA - BURRIANA
9º CARRER ALT - SANT TOMÀS
10º PLAÇA DE L'ANGEL
11º PORTAL DE VALLDIGNA - SALINES
12º PINTOR STOLZ - BURGOS
13º SERRANS – PLAÇA DELS FURS
14º MURILLO – PALOMAR
15º MARQUES DE CARO - DR. CHIARRI
16º NORD - DR. ZAMENHOF
17º SANT MIQUEL - PLAÇA VICENT IBORRA

Premi al Conjunt:

1º DR. SERRANO - CARLES CERVERA - CLERO (LEMA: L'AIGUA CREIXERÀ O MINVARÀ PERÒ MAI FALTARÀ)
2º RIPALDA - BENEFICÈNCIA - SANT RAMON (LEMA: LA MERAVELLOSA HISTÒRIA DEL TRINARANJUS)
3º CARRER DE BAIX - MESÓ DE MORELLA (LEMA: CARMELO VICENT)
4º SERRANS – PLAÇA DELS FURS (LEMA: UN PASSEIG PER NOSTRA RICA ORFEBRERIA)
5º PLAÇA DEL NEGRITO (LEMA: USOS I COSTUMS DE LA VALÈNCIA AL 1800)
6º QUART - EXTRAMURS - VELÀZQUEZ (LEMA: L'ALQUERIA DE JÚLIA)

Premi al xiquet més típic:

1º LLAURADOR, CARRER DE BAIX - MESÓ DE MORELLA
2º CARTELLS, RIPALDA - BENEFICÈNCIA - SANT RAMON
3º EL NEGRITO, DR.SERRANO - CARLES CERVERA - CLERO
4º MARIA CRISTINA, QUART - EXTRAMURS - VELÀZQUEZ
5º SANT VICENT (EL XIQUET), PLAÇA DEL NEGRITO
6º SALVADOR GINER VIDAL, INFANT, NORD - DR. ZAMENHOF


Galardons Especials:

- Premi de la Diputació de València a la Falla MARQUES DE CARO - DR. CHIARRI

- Premi Fundadors - Manuel Aliaga i Manuel Jesús-María Baselgas a la Falla PLAÇA DEL NEGRITO

- Premi Artesanía Llobé a la Falla SERRANS – PLAÇA DELS FURS

- Premi Falla Plaça de l´Arbre a la Falla JOAQUIM COSTA - BURRIANA

- Premi Junta Municipal Ciutat Vella a la Falla PORTAL DE VALLDIGNA - SALINES

Jurat:

  • Ricard Català Gorgues (President de la Asociació d’Estudis Fallers).
  • Joan Antoni Alapont (En representació de Lo Rat Penat).
  • Rafael Solaz (Bibliògraf).
  • Sara Bernal Larrazabal (Fallera Major Infantil València 2019).
  • José Luis Lliso/Carmen Mª Lliso (ARCHIVAL).
  • Inmaculada Atienza Peñarrocha (Honorable Clavariesa de les festes de S. Vicent).
  • Chelo Devís (Honorífic).
  • Joan Josep Gregori Berenguer (Coordinador de la Junta Municipal Ciutat Vella).
  • Vicen Pascual (En representació de la Junta Central Fallera).

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h