• Enlace Slider home mascletás (4)

Junta Central Fallera

Programa oficial de Festejos de les Falles de 2021

Este és el programa oficial de Festejos de les Falles de 2021

PROGRAMA OFICIAL DE FESTEJOS 2021

(EL PROGRAMA HA DE SER RATIFICAT PER L’ASSEMBLEA DE PRESIDENTES I PRESIDENTS)

El programa de festejos pot patir variacions atenent al context i la situació sanitària del moment

JULIOL


DILLUNS 12 I DIMARTS 13

Recepció dels ninots per a l'Exposició del Ninot.

Matí de 10.00 a 14.00 h. Vesprada de 16.00 a 21.00 h.

Els ninots hauran d'ajustar-se a les mesures acordades i que vénen sent habituals en exercicis anteriors, i aquestes són: Infantils 0,40x0,50x0,75 mts. - Majors 1x1x2,50 mts.

DIVENDRES 16

19.00 hores. Inauguració de l'Exposició del Ninot.

Presentació del Llibre Faller en l'Exposició del Ninot.

AGOST


DIMARTS 31


10.00 h. - Clausura de l'Exposició del Ninot Infantil.

10.30 h. - Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat Infantil del 2021.

11.00 h. - Recollida de Ninots per part de les comissions fins a les 20.00 hores.

SETEMBRE

DIMECRES 1

08.00 h. - “Plantà” de totes les falles infantils.

10.00 h. – Clausura de l'Exposició del Ninot.

10.30 h. - Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” del 2021.

11.00 h. - Recollida de Ninots per part de les comissions fins a les 20.00 hores.

14.00 h. – Mascletà des de diferents punts de la ciutat.

00.00 h. -“Nit de L´albà” de les falles en tota la ciutat.


DIJOUS 2

08.00 h. - “Plantà” de totes les falles.

14.00 h. – Mascletà des de diferents punts de la ciutat.

17.30 h. – Entrega Premis Infantils.

Tribuna instal·lada a l'Ajuntament per a repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, i llibrets de falla infantils.


DIVENDRES 3

09.00 h. - Entrega Premis.

En la tribuna instal·lada davant l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions i de llibret de falla.

14.00 h. –Mascletà des de diferents punts de la ciutat.


OFRENA

OFRENA – VIA 1

17.00 h.: Pla del Remei – Gran Via

18.15 h.: Benimàmet- Burjassot – Beniferri

20.00 h.: Malva-rosa – Cabanyal – Beteró.

21.15 h.: Algirós.

22.15 h.: Poblats Al Sud.

OFRENA – VIA 2

17.00 h.: Campanar.

18.00 h.: La Roqueta – Arrancapins.

19.30 h.: Olivereta.

21.15 h.: La Saïdia.

22.45 h.: El Carmen.

23.30 h.: Cases Regionals

23.40 h.: Juntes Locals

23.50 h.: Falla de la FMIV Carla García Pérez. Falla Ramiro de Maetzu – Lleons.

23.55 h.: Comitiva Oficial delegacions de Múrcia, Castelló i Alacant.

00.00 h.: Últimes 5 FFMMIV.

00.05 h.: FMIV i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.

DISSABTE 4

OFRENA – VIA 1

09.00 h.: Quatre Carreres.

10.45 h.: Russafa A.

11.45 h.: Russafa B.

OFRENA – VIA 2

09.00 h.: Benicalap.

10.15 h.: Jesús.

11.30 h.: Mislata.

14.00 h. – Mascletà des de diferents punts de la ciutat.

OFRENA – VIA 1

18.00 h.: Pla del Reial – Benimaclet.

19.45 h.: Canyamelar – Grau –Natzaret.

20.45 h.: La Xerea.

21.15 h.: Rascanya.

22.45 h.: Camins al Grau.

OFRENA – VIA 2

17.00 h.: La Creu Coberta.

18.15 h.: El Pilar – Sant Francesc.

19.30 h.: Patraix.

20.45 h.: La Seu – El Mercat.

21.15 h.: Botànic – La Petxina.

22.15 h.: Quart de Poblet – Xirivella.

23.15 h.: Cases regionals.

23.25 h.: Entitats convidades.

23.30 h.: Falla de la FMV Consuelo Llobell Frasquet. Falla Albacete – Marvá.

23.35 h.: Ultimes 5 FFMMV.

23.40 h.: FMV. i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.

01.30 h. – Nit del foc. Des de diferents punts de la ciutat.

DIUMENGE 5

10.00 h. - Ofrena de flors de les FFMMV i les seues CCHH davant la imatge del Patriarca al pont de S. Josep.

Amb la col·laboració de la Falla Doctor Olóriz – Arquebisbe Fabià i Fuero.

11.00 h. - Homenatge al poeta Maximiliano Thous, en el seu monument, situat en l'encreuament dels carrers de Sagunt i Maximiliano Thous.

Amb la col·laboració de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao - Maximilià Thous.

12.30 h. - Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument de l'avinguda del Regne de València.

14.00 h. – Mascletà des de diferents punts de la ciutat.

18.00 h. - Missa solemne en honor de San Josep en la Seu de València, oficiada per l'arquebisbe de València, D. Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l'assistència de les FF.MM.V. i les seues CC.HH.

22.00 h. - “Cremà” de les falles infantils.

22.30 h. – “Cremà” de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

23.00 h. – “Cremà” de la falla infantil de la plaça de l'Ajuntament.

00.00 h. – “Cremà” de totes les falles de València.

00.30 h. – “Cremà” de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

01.00 h. – “Cremà” de la falla de la Plaça de l'Ajuntament.

DELEGACIÓ DE FESTEJOS I ACTES OFICIALS

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte