• Enlace Slider home mascletás (3)

Junta Central Fallera

Programa oficial de les Falles 2020

Aquest és el programa oficial de Festejos de les Falles del 2020

PROGRAMA OFICIAL DE FESTEJOS DE LES FALLES 2020

GENER


DIVENDRES 10
21.00 h. - Gala de la Cultura en el Palau de Congressos.

DISSABTE 11
18.00 h. - Gala de la Cultura Infantil en el Palau de Congressos.

DISSABTE 25
19.30 h. - Solemne exaltació de la FMV Consuelo Llobell Frasquet i la seua Cort d'Honor en el Palau de Congressos.
En acabar l'exaltació espectacle pirotècnic.

DIUMENGE 26
17.30 h. - Solemne exaltació de la FMIV Carla Garcia Perez i la seua Cort d'Honor en el Palau de Congressos.
En acabar l'exaltació espectacle pirotècnic.

DIMARTS 28 i DIMECRES 29
Recepció dels ninots per a l'Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.
Matí de 10.00 a 14.00 h.
Vesprada de 16.00 a 21.00 h.

DIJOUS 30
20.00 h. – XIII Gala de la Pirotècnia.

DIVENDRES 31
19.00 h. - Inauguració de l'Exposició del Ninot.
En acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

FEBRER


DISSABTE 1
De 10.00 a 14.00 h. – Fira del Col·leccionisme de JCF en Museu Príncep Felip.

DIVENDRES 7
20.00 h. - Presentació del Llibre Faller en l'Exposició del Ninot.

DISSABTE 8 (MATÍ)
09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la FMIV de València i les falleres majors infantils de les comissions en el Palau de l'Exposició.
09.15 h. – Pla del Real – Benimaclet / Jesús / Rascanya.
10.30 h. – Quatre Carreres / La Creu Coberta / Algirós.
11.45 h. – Olivereta / Poblats al Sud / Quart de Poblet – Xirivella.
13.00 h. – Benicalap – Campanar / Patraix / Mislata.

DISSABTE 8 (VESPRADA)
15.45 h. - Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l'Exposició.
16.00 h. – sector Botànic – La Petxina.
16.45 h. – sector La Creu Coberta.
17.45 h. – sector Rascanya.
18.45 h. – sector La Roqueta – Arrancapins.
19.30 h. – sector Poblats al Sud.

DIUMENGE 9 (MATÍ)
09.00 hores - Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.M. de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l'Exposició.
09.15 h. – sector Patraix
10.30 h. - sector Olivereta.
11.30 h. – sector Quatre Carreres.
12.30 h. – sector Benimàmet – Burjassot – Beniferri.
13.30 h. – sector El Carme.

DIUMENGE 9 (VESPRADA)
15.45 h. - Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l'Exposició.
16.00 h. – sector Mislata.
17.00 h. – sector Canyamelar – Grau – Natzaret.
18.00 h. – sector Malva-rosa – Cabanyal - Beteró.
19.00 h. – sector Camins al Grau.

DIVENDRES 14
18.00 h. - Gala Infantil de JCF.
Entrega Premis Delegació d'Infantils-Joventut i Esports en el Palau de l'Exposició.

DISSABTE 15 (MATÍ)
09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la FMIV. de València i les FF.MM.II. de les comissions en el Palau de l'Exposició.
09.15 h.- La Roqueta / La Seu –Xerea – Mercat / El Carme.
10.30 h.- Benimàmet-Burjassot-Beniferri / Botànic-La Petxina / Pla de Remei – Gran Via.
11.45 h.- Camins al Grau / Canyamelar – Grau – Natzaret / Russafa A i B.
13.00 h.– La Saïdia / Malva-rosa – Cabanyal – Beteró / Pilar – Sant Francesc.

DISSABTE 15 (VESPRADA)
15.45 h. - Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions en el Palau de l'Exposició i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l'Exposició.
16.00 h. – sector Quart de Poblet - Xirivella
17.00 h. – sector Pla Del Remei – Gran Via
18.00 h. – sector La Seu – La Xerea – El Mercat.
18.45 h. – sector Saïdia.
19.30 h. - sector Algirós

DIUMENGE 16 (MATÍ)
09.00 h. - Intercanvi de fotografies entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions i imposició de Bunyols d’Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l'Exposició.
09.15 h. – sector Pla del Reial - Benimaclet.
10.30 h. – Russafa A – Russafa B
11.30 h. – sector Benicalap – Campanar.
12.30 h. – sector Pilar Sant Francesc.
13.30 h. – sector Jesús.

DIVENDRES 28
21.00 h. - Gala Fallera en Fira València.

DISSABTE 29
11.00 h. - Visita de la FMIV i C.H.I. al parc de Bombers de l'Av. de la Plata per a la celebració de la festivitat del patró del cos.
20.00 h. - Espectacle Pirotècnic, patrocinat per Amstel, a La Marina de València.

MARÇ


DIUMENGE 1
06.45 h. – Pregària de FFMMV i CCHH a Santa Bàrbara a l'Església de Sant Joan de l'Hospital.
07.20 h. – “Despertà” Infantil.
07.30 h. – “Macrodespertà”. En acabar es finalitzara en la plaça de l'Aj. amb un terratrémol espectacular. A continuació, s'oferirà un desdejuni faller a tots els participants.
11.30 h. - Entrada de Bandes de Música.
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.
20.00 h. – “Crida” a les Torres dels Serrans. En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic.

DILLUNS 2
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DIMARTS 3
14.00 h. -“Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.
20.30 h. - Gala de l'Esport de JCF a l'Auditori Reina Sofia.

DIMECRES 4
12.00 h. – Visita a la Central de la Policia Local de València de les FFMMV i CC.HH.
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DIJOUS 5
14.00 h. - ”Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DIVENDRES 6
12.00 h. - Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de “l’Antigor”.
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DISSABTE 7
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.
17.30 h. – “Cavalcada del Ninot”.
Amb l'itinerari següent: Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicente, plaça de l'Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer de Xàtiva. Tancant la Cavalcada l'entrada de les primeres peces de la falla municipal.
00.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DIUMENGE 8
10.00 – h. Concurs del “Cant de l’Estoreta”, organitzat per la Falla Plaza de l'Arbre i patrocinat per la Junta Central Fallera.
11.00 h. - Visita de la FMV i C.H. al parc de Bombers de l'Av. de la Plata.
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DILLUNS 9
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DIMARTS 10
14:.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DIMECRES 11
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DIJOUS 12
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.
18.00 h. - Homenatge de les Forces Armades a les FFMMV i CCHH.

DIVENDRES 13
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament
19.30 h. – Cavalcada del Patrimoni organitzada pel Excm. Ajuntament, eixida des de la Llotja, Maria Cristina i Pl. l'Ajuntament.
00.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DISSABTE 14

14.00 h. - "Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.
17:00 h. - Clausura de l'Exposició del Ninot Infantil
17:30 h. - Lectura del veredicte popular y proclamació del “Ninot Indultat Infantil” del 2020.
17:45 h. – Recolllida dels ninots per les comissiones fins les 20:00 h.
00:00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.

DIUMENGE 15
09.00 h. - “Plantà” de totes les falles infantils.
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.
17.00 h. – Clausura de l'Exposició del Ninot.
17.30 h. - Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat” del 2020.
17.45 h. - Recollida dels ninots per les comissions fins a les 20.00 h.
00:00h. “Nit de L´albà” de les falles en tota la ciutat, amb espectacle pirotècnic en la Plaça de l'Ajuntament.

DILLUNS 16
08.00 h. - “Plantà” de totes les falles.
14.00 h. - “Mascletà” en la Plaça de l'Ajuntament.
16.30 h. – Entrega Premis Infatiles.
Tribuna instal·lada a l'Ajuntament per a repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla infantils.
00.00 h. – Castell de focs artificials al passeig de l'Albereda.


DIMARTS 17
09.00 h. - Entrega Premis. En la tribuna instal·lada davant l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers il·luminats, presentacions comissiones i de llibret de falla.
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.
15.30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.

OFRENA - CARRER DE LA PAU 
15.30 h.: Pla del Remei – Gran Via
16.45 h.: Benimamet- Burjassot - Beniferri
18.30 h.: Malva-rosa – Cabanyal - Beteró
19.45 h.: Algiros
20.45 h.: Poblats Al Sud
22.15 h.: Quatre Carreres

OFRENDA - CARRER DE SANT VICENT
15.30 h.: Campanar
16.30 h.: La Roqueta – Arrancapins
18.00 h.: Olivereta
19.45 h.: La Saïdia
21.15 h.: El Carme
22.00 h.: Benicalap
23.15 h.: Cases Regionals
23.25 h.: Juntes Locals
23.35 h.: Falla de la FMIV Carla Garcia, la Falla Ramiro de Maetzu – Lleons.
23.40 h.: Comitiva Oficial delagaciones de Múrcia, Castelló i Alacant.
23.45 h.: Últimes 5 FFMMIV.
23.50 h.: FMIV i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.
01.00 h. Castell de focs artificials en el passeig de l'Albereda.

DIMECRES 18
10.30 h. - Homenatge al poeta Maximiliano Thous, en el seu monument, situat en l'encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilià Thous.
Amb la col·laboració de la Falla Fra Pedro Vives - Bilbao - Maximiliano Thous.
12.00 h. - Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument de l'avinguda del Regne de València.
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.
15.30 h. – Ofrena de flors a la Mare de Déu.

OFRENA - CARRER DE LA PAU
15.30 h.: Russafa A

16.30 h.: Russafa B
17.15 h.: Pla del Reial – Benimaclet
19.00 h.: Canyamelar – Grau - Natzaret
20.00 h.: La Xerea
20.30 h.: Rascanya
22.00 h.: Camins al Grau

OFRENA- CARRER SANT VICENT
15.30 h.: Jesús
16.45 h.: Mislata
18.00 h.: La Creu Coberta
19.15 h.: El Pilar – Sant Francesc
20.15 h: Patraix
21.30 h.: La Seu – El Mercat
22.00 h.: Botanic – La Petxina
23.00 h.: Quart de Poblet – Xirivella.
00.30 h.: Cases Regionals.
00.40 h.: Entitats Convidades.
00.50 h.: Falla de la FMV Consuelo Llobell la Falla Albacete – Marvá.
00.55 h.: Comitiva Oficial delagaciones de Múrcia, Castelló i Alacant.
01.00 h.: Últimes 5 FFMMIV.
01.00 h.: FMV. i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.
01.30 h.: “NIT DEL FOC” Castell de focs artificials en el passeig de l'Albereda.

DIJOUS 19
11.00 h. - Ofrena de flors de les FFMMV i les seues CCHH davant la imatge del Patriarca en el pont de San Josep.
Amb la col·laboració de la Falla Doctor Olóriz.
12.00 h. - Missa solemne en honor de San Josep en la Seu de València, oficiada per l'arquebisbe de València, El seu Emcia. Revma. Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l'assistència de les FF.MM.V. i els seus CC.HH.
14.00 h. - “Mascletà” en la plaça de l'Ajuntament.
19.00 h. - Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta la Mar.
22.00 h. - “Cremà” de les falles infantils.
22.30 h. – “Cremà” de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial.
23.00 h. – “Cremà” de la falla infantil de la plaça de l'Ajuntament.
00.00 h. – “Cremà” de totes les falles de València.
00.30 h. – “Cremà” de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.
01.00 h. – “Cremà” de la falla de la Plaça de l'Ajuntament.


ÀREA ORGANITZACIÓ FESTIVA JCF

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h