• Enlace Slider home mascletás (8)

Junta Central Fallera

Classificació Teatre Faller

Esta és la classificació final del XXXIV concurs de teatre en llengua valenciana.

Esta és la classificació final del XXXIV concurs de teatre en llengua valenciana.

Categoria infantil

1.- “Menuts Deus!” Falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals
2.- “Atra de Princesses” Falla Sta. María Micaela-Martí l'Humá
3.- “Tini, una bruixeta especial” Falla Quart-Extramurs-Velazquez
4.- “Volguts pares” Falla Barri de Beteró
5.- “Tot en un tic-tac” Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
6.- “El tresor de Marcel.la” Falla Nort-Dr. Zamenhoff
7.- “Il.lusions” Falla Vil-lanova de Castelló-Horticultor Galán
8.- “El país dels papiroflèxics” Falla Camí de Barcelona-Trav. de Moncada
9.- “Conte contat... Quin girigall!”Falla Quart-Palomar
10.- “Terra-Nova” Falla L'Eliana-El Cid
11.- “El circ de Jack” Falla Sta. Genoveva Torres-Arq. Tolsá
12.- “Amparito la llarga i Menuda” Falla Dr. Gil i Morte-Dr. Vila Barberá
13.- “La veritable història de Caputxeta Roja” Falla García Lorca-Oltá
14.- “El circ de Jacky” Falla General Barroso-Calvo Acacio
15.- “La porta dels somnis” Falla Fra J. Rodriguez-Pintor Cortina
16.- “Des-concert” Falla Just i Vilar-Mercat del Cabanyal
17.- “En un mon diferent” Falla Mariá Benlliure-Sèquia de Tormos
18.- “On està Aurora” Falla Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares
19.- “Tirant lo clown” Falla Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbano
20.- “Visca el teatre” Falla Pere Cabanes-Joan XXIII

Segons les bases establides, han obtingut subvenció de 250,00€, els quinze primers classificats.

OBRA LLARGA
1.- “Teràpies” Falla Arxiduc Carles-Músic Gómis
2.- “Somiant Lorca” Falla Av. Giorgeta-Rois de Corella
3.- “D'Hirosima i Nagasaki” Falla Rubén Darío-Fra Lluis Colomer
4.- “Black Comedy” Frai J. Rodriguez Pintor Cortina
5.- “Sols ès amor i altres coses” Falla Dr. Gil i Morte – Dr. Vila Barberá
6.- “Mort per assasinat” Falla L'Eliana Cid
7.- “Cafè curt” Falla Pça. Del Negret
8.- “La casa del pont” Falla Quart-Palomar
9.- “Femení plural” Falla Sevilla-Dènia
10.- “La puta enamorada” Falla Dr. Oloriz-Arq. Fabian i Fuero
11.- “Les troianes” Falla Regne de València-Duc de Calàbria
12.- “Una hora de felicitat” Falla Borrull-Tùria
13.- “La casa de Bernarda Alba” Falla Càdis-Retor Femenía-Puerto Rico
14.- “Politicament incorrecte” Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
15.- “Desprès de la pluja” Falla Pintor Salvador Abril- Peris i Valero

Segons les bases establides, els últims classificats del lloc 11 en avant, baixaran a la categoría de Curta A. Igualment, han obtingut subvenció de 400,00 €, les deu primeres obres classificades

Categoría Curta A

1,- “Florence!” Falla Regne de València-Duc de Calàbria
2,- “Check Out” Falla Sta. María Micaela-Martí l'Humá
3,- “Rèquiem” Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
4,- “Somni d’una nit d’estiu” Falla Fra J. Rodriguez-Pintor Cortina
5,- “Balada per a atres innocnts”Falla Pintor Salvador Abril-Peris i Valero
6,- “La Fuita” Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
7,- “L’Extranya parella” Falla Càdis-Retor Femenía-Puerto Rico
8,- “Germaníes” Falla Jesús-Sant Francesc de Borja
9,- “Pic-nic” Falla Mariá Benlliure-Sèquia de Tormos
10,- “L’Altre” Falla Sevilla-Dènia

Segons les bases establides pujaran a la categoría d’Obra Llarga les cinc primeres classificades. Igualment, han obtingut subvenció de 300,00 €, les deu primeres obres classificades.

Categoria Curta B

1,- “La cantant calba” Falla Rubèn Darío-Fra Lluís Colomer
2,- “Negoci Arriscat” Falla Arxiduc Carles-Músic Gómis
3,- “Mamás!” Falla Sevilla-Dènia
4,- “El Muntacàrregues” Falla Plaça de la Mercè
5,- “Els idus de març” Falla Càdis-Dènia
6,- “Teràpia de por” Falla Jesús-Sant Francesc de Borja
7,- “Criatures” Falla Manuel de Falla-Av. Tamarindes
8,- “Nèlo Bacora” Falla Gral. Barroso-Litograf Pasqual Abad
9,- “La Frase” Falla Manel Arnau-Creu-Coberta
10,- “Volsguts pares” Falla Sagunto-Sant Antoni-Pare Urbano
11,- “L’erotíssima Donya Inés” Falla Sanchis Bergon-Túria
12,- “Deu minuts abans del gat i el gos” Falla Càdis-retor Femenía
13,- “Femení plural” Falla Mercat de Russafa
14,- “Spoiler” Falla Vol.lanova de Castelló-Hort. Galán
15,- “Sense #100iments” Falla Borrull-Socors
16,- “ El casting” Falla Borrull – Túria”
17,- “Pronostic reservat” Falla García Lorca-Oltá
18,- “Embolics de veïns d’un barri bè” Falla Esc. García Más-Port de Sta. Maria
19,- “A la cúa” Falla Sant Vicent-Periodiste Azzatí
20,- “Una familia molt particular” Falla Azcárraga-Ferrá El Católic
21,- “Lo que fan fer les dones” Falla Corretgería-Bany dels Pavessos
22,- “TOT:” Falla Trinitat-Alboraia
23,- “ Bar Manoli” Falla Pere Cabanes-Joan XXIII
24,- “Els fantasmes del T.I.M.O.” Falla Guillèm de Castro-Triador
25,- “Mort en el jardí” Falla Primar Reig-Vinarós
26,- “Jo...Soc jo?” Falla Plaça Dr. Collado
27,- “Les Sabudes” Falla Alberic-Heroi Romeu
28,- “Un home casat” Falla Barraca-Esglèsia del Rosari
29,- “Tonta tu!” Falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

Segons les bases establides pujaran a la categoría “CURTA A” les cinc primeres classificades. Igualment, han obtingut subvenció de 250,00 €, les deu primeres obres classificades.

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h