• Enlace Slider home mascletás (3)

Junta Central Fallera

Resum de l'assemblea del mes de maig

El dimarts 31 de maig a les 22.05 hores es va celebrar l’Assemblea General Ordinària de Presidents de Falla a la Sala Rodrigo del Palau de la Música d’acord amb l’orde del dia establit en la convocatòria.

El dimarts 31 de maig a les 22.05 hores es va celebrar l’Assemblea General Ordinària de Presidents de Falla a la Sala Rodrigo del Palau de la Música d’acord amb l’orde del dia establit en la convocatòria.

PRIMER PUNT: Aprovació, si procedix, de l’acta anterior

L’acta és aprovada per unanimitat.

SEGON PUNT: Constitució de la Junta Central Fallera
En primer lloc es fa lectura dels delegats del sector per al present exercici i s’especifica la seua durada.

SECTOR

ANYS

NOM

FALLA

ALGIRÓS

1

Luisa Gil Iranzo

Yecla - Cardenal Benlloch

2

Luis Gallart Gamir

Av. Tarongers - Universitat Politècnica

3

Salvador Carsí Sancho

Els Lleons - Poeta Mas i Ros

BENICALAP

1

Sergio Edo Lope

Alqueries de Bellver – Garbí

2

Fco. Jose Sivera Moreno

Benicadell  -  Sant  Roc

3

César Perez Soria

S.J.Pignatelli-Dr.Peset Aleix.

BENIMÀMET - BURJASSOT - BENIFERRI

1

Mª Pilar  Barella  Gallur

C.  Sorni - M. F. Martí

2

Jorge Marco Luna

Fermín Galán-Primavera

3

Pedro Martínez Muñoz

Campament-La Yesa

BOTÀNIC - LA PETXINA

1

Jorge Miguel Guarro Monllor

Ferran el Catòlic-Erudit Orellana

2

Vicente de Castro Moscardo

Sanchis Bergon-Túria

3

Antonio Marco Albert

Sta. Mª Micaela - Martí l’Humà

CAMINS AL GRAU

1

José Antonio Moya Caudi

Hierros - Juan Bautista Perales

2

Antonio Muñoz López

Illes  Canàries - Trafalgar

3

Enrique Aviñó Hernández

Indústria-Sants Just i Pastor

CAMPANAR

1

José V. Lahuerta Embuena

Av.Burjassot-Joaquím Ballester

2

Vicente Ramón Jorda

Avda. Burjassot-Crta. de Paterna

3

Borja Sanz Benlloch

Mestre Arambul Sanz- Campanar

CANYAMELAR - GRAU - NAZARET

1

Sergio Bordes Arnal

Progrés-Teatre-de la Marina

2

Ramón Quevedo Alabau

Pza. la Creu-Plaça dels Àngels

3

Miguel Ángel García Navarro

Barraca-Travessia Església del Roser

EL CARME

1

Joaquíin Ortega Miralles

Marqués de Caro-Dr.Chiarri

2

Alejandro  Bueno  Llopis

Pza. Santa  Creu

3

Pilar Carbonell Marí

Ripalda – Soquers

LA CREU COBERTA

1

Vicente Aguilar Gil

Joaquín Navarro – Carrícola

2

Segismundo Verdú Flores

Pza. Segòvia - Dr. Tomás Sala

3

Francisco Masia Gadea

Gral.Barroso-Calvo Acacio

JESÚS

1

Carlos Juan Amorós

Veneçuela - Agustín Sales

2

Mª Carmen Butiña Cuenca

Jesús - Mestre Sosa

3

Luis Soto Del Arco

Baró de Patraix-Conca

MALVA-ROSA - CABANYAL - BETERÓ

1

Antonio Miguel Barberá Nieto

Pare Luis Navarro – Remonta

2

David Tortosa Cosmo

Sant Rafel - Antón Martín

3

Gabriel  Aranaz Carrion

Barraca  -  Espadà

MISLATA

1

Esteban  Larred  Bujeda

A.  Molle -  Gregorio Egea

2

Eduardo Gimenez Domingo

L’Eliana – Cid

3

Joaquín Carlos  Esteve Ponce

Quint -Pizarro

OLIVERETA

1

Pedro J. Alias  de  Rueda

Plaça. Vicent Castell Mahiques

2

Rafael  Navarro  Roig

Saineter  Arniches -  A. Ribes

3

Mari Carmen Manchado Llorens

Mercat de Castella

PATRAIX

1

Mª Teresa  Terol  Bellvis

Plaça  Patraix

2

Pascual Perez Villuendas

Mestre Bellver

3

Susana Alcolea Martí

Sant Isidre

EL PILAR - SANT FRANCESC

1

Jose  Lloret  Gil

Sant  Vicent-Periodista Azzati

2

Amparo Castelló Asencio

Ribera-Convent Santa Clara

3

Daniel  Lloret  Serra.

Ribera-Convent  Sta. Clara

PLA DEL REIAL - BENIMACLET

1

Juan  Antonio  Llago Clement

Baró de San Petrillo-E. Navarro

2

Luis Cocera  Valero

Molinell  -  Alboraia

3

Angel Santamaria Romero

Eng. Vicente Picho-Av. Valladolid

PLA DEL REMEI - GRAN  VIA

1

Javier Tejero  Zabal

Mestre Gozalbo–Comte d’Altea

2

Olegario  Sales  Muñoz

Comte Salvatierra-Ciril Amorós

3

José Boix Segarra

Gravador Esteve-Ciril Amorós

POBLATS AL  SUD

1

Fernando Molina  Bellido

Glòria- Felicitat – Tremolar

2

Mª Isolina  Verdeguer  Soler

Plaça M.D. de Lepant

3

Sandra Giner Segarra

Hellín – P. Luna

QUART DE POBLET - XIRIVELLA

1

Beatriz Ramos Lluna

Poeta Llorente-Baró de Càrcer

2

Francisco  Roig  Pardo

Tribunal de les Aigües

3

Fanny Enrique Valcárcel

Doctor Gómez Ferrer

QUATRE CARRERES

1

Daniel  Buj  Escorihuela

Bisbe Jaume Pérez-Lluís Oliag

2

David Porta Serrano

Carrera Malilla-Eng. J. Benlloch

3

Francisco  Torres  Lozano

Cra. Malilla - Illa Cabrera

RASCANYA

1

Mª Eugenia  Maillo  Regidor

Avd. Primat Reig-Sant Vicent de Paül

2

Luis Carlos  Cortés  Ballestero

Marqués de Montortal- Josep Esteve

3

María del Mar Segovia Mora

Músic Espí-Gravador Fabregat

LA ROQUETA - ARRANCAPINS

1

Mercedes De La Guía Macia

Jesús-Sant Francesc de Borja

2

Vicente Sirera Pérez

Jesús-Sant Francesc de Borja

3

Alberto de Marco Simón

Pl. Bisbe Amigó-Conca

RUSSAFA  A

1

Carlos Val  Biosca

Tomasos-Carles  Cervera

2

Pere  Sánchez  Pertegás

Ptor. Salvador Abril-Peris i Valero

3

Roberto Elias Martín Mekboub

Dr. Serrano-Carles Cervera – Clero

RUSSAFA  B

1

Josep  Garcia  Bosch

Cadis-Literat  Azorín

2

Julio  Gan  Lucas

Cadis-Els  Centelles

3

Concepcion Martinez Gras

Cuba-Literat Azorín

LA SEU - LA XEREA - EL MERCAT

1

Alicia  Gómez  Macia

Nau-Alfons el Magnànim

2

Luis Vicente Coll Mora

Pza la Reina-Pau-Sant Vicent

3

Pilar  Falcó  Capilla

Pza  de  Mossén  Milà

ZAïDIA

1

Fernando  Seguí  Monleón

Dr.  Oloriz-Ar.  Fabián  y  Fuero

2

Mª Cristina  Estevez  Mariñas

Llorers- Arquitecte  Lucini

3

Miguel Cotanda Gumbau

Bilbao-Maximilià Thous

 

Seguidament es lliguen els vocals de lliure designació. En són 21 per la qual cosa, en virtut del reglament, en queda un per ocupar.

  • Mónica Ballester Campo
  • Juan Luis García Aracil
  • Ignacio García -Janini Foix
  • Salvador García Meri
  • Olga García Salguero
  • Ángel Gimeno Hernández
  • Manuel Jorge González
  • Antonio Lázaro López
  • Francisco Llago Ramírez
  • Ferran Martínez Gómez
  • Inmaculada Mata Martínez
  • Lluís Mesa i Reig
  • Javier Mozas Hernando
  • Aitor Orozco Cuñat
  • Maria Vicenta Pascual Aguar
  • Miguel Ángel Pérez Alba
  • Alejandro Rodríguez Pedret
  • Enrique Salvador Puig
  • José Gisbert Agudo
  • Antonio Pla Piera
  • José Fuster García

Finalment es va llegir el llistat de la directiva per a l’exercici 2016-17:

José Manuel Acosta García VICEPRESIDÈNCIA 1a - ÀREES DE FESTEJOS, INFANTIL, JOVENTUT I ESPORTS

Delegació de Festejos
Delegat: Francisco J. Sivera Moreno
Secretari: José Vicente Lahuerta Embuena

Delegació d’Infantils i Joventut
Delegat: Josep Garcia Bosch
Secretari: Enrique Salvador Puig

Delegació d’Esports
Delegat: Mónica Ballester Campo
Secretària: Ignació García-Janini Foix

Montserrat Catalá Angresola VICEPRESIDÈNCIA 2a – ÀREES DE PROMOCIÓ I COMUNICACIÓ

Delegació de Promoció
Delegat: Antonio Marco Albert
Secretari: Miguel Ángel Pérez Alba

Delegació de Comunicació
Delegat: Aitor Orozco Cuñat
Secretària: Olga García Salguero

Mercedes de la Guia Maciá VICEPRESIDÈNCIA 3a – ÀREES DE RELACIONS PÚBLIQUES I JUNTES LOCALS

Delegació de Relacions Públiques
Delegat: Daniel Buj Escorihuela
Secretària: María Vicenta Pascual Aguar

Delegació de Juntes Locals
Delegat: Ferran Martínez Gómez
Secretari: Manuel Jorge González

Javier Tejero Zabal VICEPRESIDÈNCIA 4a – ÀREA D’INCIDÈNCIA, DEMARCACIÓ I FALLA 

Delegació d’Incidències i Demarcacions
Delegat: Antonio Lázaro López
Secretari: Antonio Muñoz López

Delegació de Falla
Delegat: Salvador García Meri
Secretari: Roberto Elias Martín Mekboub

Inmaculada Guerrero Bolinches VICEPRESIDÈNCIA 5a – ÀREES DE CULTURA I DOCUMENTACIÓ

Delegació de Cultura
Delegat: Salvador Carsí Sancho
Secretària:Inmaculada Mata Martínez

Delegació de Documentació (Arxiu,Censos i Biblioteca, i Publicacions)
Delegat: Javier Mozas Hernando
Secretari: Luis Vicente Coll Mora

José Martínez Tormo SECRETARIA GENERAL

Secretaria
Alejandro Rodríguez Pedret
Pedro Alias de Rueda
Francisco Llago Ramírez

Tresorer
Juan Luis García Aracil

Recompenses
Luis Carlos Cortés Ballesteros
Luis Gallart Gamir

Informàtica
Ángel Gimeno Hernández
Enrique José Aviñó Hernández

Secretari d’Actes
Lluís M. Mesa i Reig

Tècnic d’Administració General
Vicente Revert Tapia

TERCER PUNT: Informe de presidència
L’informe del compte general presentat en la reunió del Consell Rector de Junta Central Fallera del 13 de maig va ser aprovat per unanimitat. S’han celebrat diverses reunions formatives per a directius i delegats de mitjans de comunicació i de les àrees econòmiques de les comissions.
Els premis de les falles es pagaran per juny. Les subvencions a les falles ja s’han pagat. Ara s’està realitzant el pagament de les subvencions a les il•luminacions de carrer. Les comissions també han pogut beneficiar-se del programa de música. A principis de juny s’enviarà una instància relativa a la sol•licitud del programa de germanor per a activitats compartides entre les comissions per al 18 i 25 de juny, amb motiu de la festivitat de Sant Joan.
El 8 de juny a les 19.00 hores s’inaugurarà la 56 edició del Concurs de Fotografia en el centre comercial Nuevo Centro. El 15 de juny es lliuraran els premis. El 9 de juny a les 20.15 hores s’estrenaran els pasdobles de les falleres majors compostos pels Mestres Hugo Chinesta i Martínez Gallego respectivament. Les peces seran interpretades per la Banda Municipal de València als jardins del Palau de la Música. Les “Escoles de Cant d’estil i dolçaina” acaben el curs el mes de juny. L’11 de juny en la zona d’aparcament dels autobusos del Museu Príncep Felip de la Ciutat de les Arts i les Ciències se celebrarà el 46 Concurs de Dibuix de 10.00 a 12.00 hores.
El vicepresident 1r de l’àrea de Festejos, Infantil, Joventut i Esports José Manuel Acosta García explica que el 3 de juliol a les 19.00 hores se celebrara un acte per a batre el record Guinness de paelles cuinades alhora patrocinat per “Arroz la Fallera”. S’ha millorat el conveni amb la Fundació Trinidad Alfonso per a dotar amb més i millors premis la participació de les comissions falleres en la mitja marató i en la marató de València. A més s’organitzaran plans d’entrenaments per a potenciar la participació dels fallers i de les falleres en eixes proves atlètiques. La segona fase dels campionats de parxís i truc es desenrotllarà al pavelló sud de la Fira de Juliol el dilluns i dimecres. La final serà al pavelló nord. Hi haurà un sopar i un espectacle per al lliurament dels trofeus de dòmino, parxís i truc.

QUART PUNT: Elecció de la comissió de recursos
Els resultat de la votació dels candidats presentats per a l’elecció de membres de la comissió de recursos és el següent: Antonio de Zarate Moltó(comissió fallera de la plaça de mossén Milà) 108 vots, Francisco López Moral(comissió fallera de la plaça de Sant Bult) 74 vots, Francisco Maestre Martínez(comissió fallera Llanterna-Na Rovella-Baró de Càrcer) 106 vots, José Manuel Jordán Cervera(comissió fallera carrera Malilla– Illa Cabrera) 89 vots i José Vicente Buenaventura Barberá(comissió fallera Equador-alcalde Gurrea) 65 vots. Són elegits: Antonio de Zárate Moltó, Francisco Maestre Martínez i José Manuel Jordán Cervera.

QUINT PUNT: Aprovació, si procedix, de les normes d’elecció de les Falleres majors de València
La presidència informa que, després de presentada la proposta de la directiva en el Ple de JCF, se n’han presentat unes altres fins a l’últim moment. Es proposa que se’n puguen estudiar totes amb més temps i que se celebre una reunió amb els representants d’estes per a intentar consensuar-les. S’acorda aprovar este punt en l’assemblea de juny.

Seguidament en precs i preguntes es presenta el projecte de classificació de falles per a l’exercici faller que ha realitzat la Interagrupació de Falles conjuntament amb la Federació de Falles d’Especial, la Federació de Falles de Primera A i la Federació de Falles en Especial Enginy i Gràcia. Finalment es produïxen diferents intervencions dels representants de les comissions de falla.

Es va tancar la sessió a les 24.30 hores de la nit.

Fotos: Josep V.Zaragoza

  • EE4J4177
  • EE4J4178
  • EE4J4184
  • EE4J4200
  • EE4J4205
  • EE4J4221
  • EE4J4224

 

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h