• Enlace Slider home mascletás (6)

Junta Central Fallera

  • Inici
  • Notícies
  • La falla Barraca Espadà emergeix com a campiona de grup B de Playbacks

La falla Barraca Espadà emergeix com a campiona de grup B de Playbacks

En una emocionant final que va reunir sis comissions falleres, la Falla Barraca Espadà amb "Mad Puppets" va emergir com la campiona del concurs de Pplaybacks grup B de Junta Central Fallera.

 

 

La competència, que va aconseguir el seu clímax a la sala canal, va comptar amb la participació de sis comissions, cadascuna ansiosa per conquistar l'escenari i captivar al públic i els jutges per igual. No obstant això, va ser la Falla Barraca Espadà la que va aconseguir emportar-se la victòria.

L'escenari el va estrenar esta nit la falla Bisbe Amigó amb “Memòries d'una geisha”. La següent comissió a actuar va ser els integrants de la falla Llaures d'Alpuente amb “Porcelain Dolls Store” i turó abans del descans la falla Barraca Espadà amb “Mad Puppets”. Després de la pausa vam tornar a vibrar amb la falla industrial que ens ensenyava com és “un amor de fantasia”. I per a acabar la nit la falla Maestro Bellver nos va posar en sintonia amb “On air” i la falla *Malilla Cabrera amb “Life is plastic, is fantastic?”.

Durant la deliberació del jurat tots els presents van poder gaudir de l'actuació de la subcampiona de la Champions amb el numere “Sempre Junts” de la falla Plaza Lepanto.

La Fallera Major de València, María Estela Arlandis i la seua Cort d'Honor han pogut gaudir d'una nit molt esperada per a tots els participants del grup B. També ha sigut la màxima representant de les falles la que ha fet lliurament dels premis a totes les comissions:

El jurat compost per Rafael Agustí, Vicent Borrego, Carmen Sancho de Rosa, Mª José Fernández i Jose Martínez han tingut una dura tasca en l'elecció dels premiats donat l'alt nivell demostrat per cadascuna de les falles que han participat enguany.

Els 5 membres del jurat van acordar el següent repartiment de premis:

Primer premi: Barraca Espadà amb "Mad Puppets"

Segon premi: Carrera Malilla - Illa Cabrera amb "Life in plastic is Fantastic"

Tercer premi: Ares D'Alapont - Castell de Pop amb "Porcelain dous Store"

Quart premi: Obispo Amigó - Conca amb "Memorias de una geisha"

Cinqué premi: Instrustria - Sants Just i Pastor amb "Un amor de fantasia"

Sisé premi: Mestre Belvver - María Ribera amb "On air"

A altres qüestions artístiques, els premis van ser els següents:

Millor decorat: Obispo Amigó - Conca amb "Memorias de una geisha"
Millor vestuari: Obispo Amigó - Conca amb "Memorias de una geisha"
Millor coreografia: Carrera Malilla - Illa Cabrera amb "Life in plastic is Fantastic"
Millor intèrpret femenina: Mercedes López Vicente Arche de la falla Barraca Espadà
Millor intèrpret masculí: Andrea Ludovici de la falla Barraca Espadà

Enhorabona a totes les comissions i a tots els premiats i les premiades!

 

 

 

Fotografías: Armando Romero (JCF)

Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Llegir més

Accepte