• Enlace Slider home mascletás (4)

Junta Central Fallera

Programa de festejos

Ací podeu trobar el programa de festejos amb tots els actes previstos per a les pròximes Falles 2017.

GENER

Divendres 13 de gener
A les 22:00 hores
Gala de la Cultura al Teatre Principal

Diumenge 15 de gener
A les 18:00 hores
Gala de la Cultura Infantil al Teatre Principal

Divendres 27 de gener
A les 22:00 hores
Solemne exaltació de la Fallera Major de València, Raquel Alario Bernabé, i la seua cort d’honor al Palau de la Música. En acabar l’exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 28 de gener
A les 18:00 hores
Solemne exaltació de la Fallera Major de València, Clara María Parejo Pérez, i la seua cort d’honor al Palau de la Música. En acabar l’exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

FEBRER

Dilluns 30 de gener, dimarts 31 de gener i dimecres 1 de febrer
De 10:00 a 14:00 hores i de 16:00 a 20:00 hores
Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot al Museu de les Ciències.

Dijous 2 de febrer
A las 21:30 hores
XI Gala de la Pirotècnia al Palau de l'Exposició

Divendres 3 de febrer
A les 19:30 hores, inauguració de l’Exposició del Ninot. En acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 4 de febrer
A les 12:00 hores
Presentació del Llibre Faller i de les activitats complementàries. Exposició del Ninot.

Diumenge 5 de febrer
A les 09:00 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

09:15 hores
Sector Benicalap
Sector Campanar

10:30 hores
Sector Patraix

11:45 hores
Sector Mislata

13:00 hores
Sector Olivereta

A les 16:15 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

16:30 hores
Sector Quatre Carreres

17:45 hores
Sector Creu Coberta

19:00 hores
Sector Pilar – Sant Francesc

Dissabte 11 de febrer
A les 09:00 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l’Exposició.

09:15 hores
Sector l’Olivereta
Sector Poblats al Sud
Sector Quart de Poblet - Xirivella

10:30 hores
Sector Benicalap
Sector Campanar
Sector Patraix
Sector Mislata

11:45 hores
Sector Pla del Reial - Benimaclet
Sector Jesús
Sector Rascanya

13:00 hores
Sector Quatre Carreres
Sector la Creu Coberta
Sector Algirós

A les 16:15 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

16:30 hores
Sector Botànic - la Petxina

Diumenge 12 de febrer
A les 09:00 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

09:15 hores
Sector Quart de Poblet - Xirivella

10:30 hores
Sector Poblats al Sud

11:45 hores
Sector Rascanya

13:00 hores
Sector El Carmen

A les 16:15 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.
16:30 hores
Sector Pla del Real - Benimaclet

17:45 hores
Sector Benimàmet - Burjassot – Beniferri

19:00 hores
Sector Algirós

Dijous 16 de febrer

20:00 hores Gala Solidaritat a ONCE Valencia

Dissabte 18 de febrer
A les 09:00 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l’Exposició.

09:15 hores
Sector Saidia
Sector el Canyamelar – el Grau - Nazaret
Sector Russafa A
Sector Russafa B

10:30 hores
Sector Camins al Grau
Sector Malva-rosa – el Cabanyal - Beteró
Sector el Pilar – Sant Francesc

11.45 hores
Sector la Roqueta
Sector la Seu - la Xerea – el Mercat
Sector Pla del Remei – Gran Via

13:00 hores
Sector Benimàmet – Burjassot - Beniferri
Sector el Botànic – la Petxina
Sector el Carme

A les 16:15 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions e imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

16:30 hores
Sector la Saïdia

17:45 hores
Sector La Seu – la Xerea – el Mercat


Diumenge 19 de febrer
A les 09:00 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions e imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

09:15 hores
Sector Camins al Grau

10:30 hores
Sector Malva-rosa – el Cabanyal - Beteró

11:45 hores
Sector el Canyamelar – el Grau - Natzaret

13:00 hores
Sector La Roqueta - Arrancapins

A les 16:15 hores
Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

16:30 hores
Sector Jesús

17:45 hores
Sector Pla del Remei – Gran Via

19:00 hores
Sector Ruzafa “A”
Sector Ruzafa “B”

Divendres 24 de febrer
A les 21:00 hores
Gran Gala Fallera al Pavelló 5 de la Fira de València

Dissabte 25 de febrer

A les 20 hores

Espectacle pirotècnic con mascletà vertical

Diumenge 26 de febrer
A les 07:30 hores
Despertà Infantil
A les 07:40 hores
Despertà en col·laboració amb la falla Mossen Sorell - Corona. En acabar la despertà, final amb un terratrèmol espectacular.
A continuació, s’oferirà un desdejuni faller a tots els participants.
A les 12:30 hores
Entrada de Bandes de Música
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament
A les 20:00 hores
Crida a les Torres dels Serrans. En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic.

Dimartss 28 de febrer

A les 14 hores

Mascletà en la plaça de l'Ajuntament

MARÇ

Dimecres 1 de març
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Peñarroja.

Dijous 2 de març
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Nadal-Martí.

Divendres 3 de març.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècni Accitana-M. Amgustias.
A les 21:00 hores
Gran Gala de l’Esport

Dissabte 4 de març
A les 11:00 hores
Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata, celebració de la festivitat del patró del cos amb visita de la Fallera Major Infantil de València y la cort d’honor.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Alpujarreña.
A les 18:00 hores
Cavalcada del Ninot per l’itinerari següent:
Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, plaça de l’Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer de Xàtiva.
A las 00:00 hores
Mascletà de colors a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Zarzoso.

Diumenge 5 de març
A les 10:00 hores
Concurs del Cant de l’Estoreta, organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre i patrocinat per la Junta Central Fallera-
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Ricasa.

Dilluns 6 de març
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Alicantina.

Dimarts 7 de març
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Mediterráneo.

Dimecres 8 de març
A les 11:00 hores
Visita de la Fallera Major de València i la cort d’honor al Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Caballer FX-Global Foc.

Dijous 9 de març
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Gironina-
A les 18:00 hores
Homenatge de les Forces Armades a les Falleres Majors de València

Divendres 10 de març
A les 12:00 hores
Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de l’Antigor.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Hnos. Ferrández.

Dissabte 11 de març
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de la Pirotècnia Pirotècnia Tomás.
A las 00.00 hores
Espectacle nocturn amb pirotècnia a càrrec de Pirotècnia Tomás

Diumenge 12 de març
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Valenciana.

Dilluns 13 de març
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Crespo.

Dimarts 14 de març
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Vulcano.
A les 17:00 hores
Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil
A les 18:00 hores
Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat infantil del 2017
A les 18:15 hores
Recollida dels ninots infantils per part de les comissions falleres.

Dimecres 15 de març
A les 09:00 hores
Plantà de totes les falles infantils
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Zarzoso.
A les 17:00 hores
Clausura de l’Exposició del Ninot
A les 17:30 hores
Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat del 2017
A les 17:45 hores
Recollida dels ninots per part de les comissions falleres
A les 00:00 hores
L’Alba de les Falles amb espectacle pirotècnic a càrrec de Pirotècnia Vulcano.

Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda a càrrec de Pirotècnia Aitana.

Dijous 16 de març
A les 09:00 hores
Plantà de totes les falles
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de Pirotècnia Aitana.
A les 16:30 hores
A la tribuna instal•lada davant de l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla.
A les 00:00 hores
Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda a càrrec de la Pirotècnia Turís.

Divendres 17 de març
A les 09:30 hores
A la tribuna instal•lada davant de l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers adornats i il•luminats, presentacions i de llibrets de falla.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de la Pirotècnia Turís.
A les 15:30 hores
OFRENA

CARRER SANT VICENT
15.30 hores: la Seu - el Mercat
16.00 hores: Botànic
17:00 hores: Quart de Poblet - Xirivella
18:30 hores: Jesús
19.30 hores: Mislata
20.30 hores: la Creu Coberta
21:30 hores: el Pilar – Sant Francesc
22:30 hores: Patraix
23:30 hores: Cases Regionals
23:35 hores: Juntes locals
23.40 hores: Falla Sapadors – Vicent Lleó
23.45 hores: Fallera Major Infantil de València i cort d’honor

CARRER DE LA PAU
15.30 hores: la Xerea
16:00 hores: Rascanya
17.15 hores: Camins al Grau
19:00 hores: Russafa A
19:45 hores: Russafa B
20:30 hores: Pla del Real – Benimaclet
22:00 hores: el Canyamelar – el Grau - Natzaret

A la 01:00 hores
Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda a càrrec de la Pirotècnia Martí.


Dissabte 18 de març
A les 11:00 hores
Homenatge al poeta Maximilià Thous, al seu monument, situat a l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilà Thous, amb la col•laboració especial de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao - Maximilià Thous.
A les 12:00 hores
Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc al seu monument de l’avinguda del Regne de València
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de la Pirotècnia Martí.
A les 15:30 hores

CARRER SANT VICENT
15.30 hores: la Saïdia
17:00 hores: el Carme
17.45 hores: Benicalap
19:00 hores: Campanar
20:00 hores: la Roqueta - Arrancapins
21.30 hores: l’Olivereta
23:00 hores: Cases Regionals
23.15 hores: Falla Ferran el Catòlic – Àngel Guimerà
23.20 hores: Fallera Major de València i cort d’honor

CARRER DE LA PAU
15.30 hores: Algirós
16.30 hores: Poblats al Sud
17:30 hores: Quatre Carreres
19:00 hores: Pla del Remei – Gran Via
20:00 hores: Benimàmet – Burjassot - Beniferri
21:45 hores: la Malva-rosa – el Cabanyal - Beteró

A les 01:30 hores
GRAN NIT DEL FOC Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda a càrrec de la Pirotècnia Hnos. Caballer.

Diumenge 19 de març
A les 11:00 hores
Al pont de Sant Josep, les falleres majors de València i les seues corts d’honor faran una ofrena de flors davant de la imatge del patriarca amb la col•laboració especial de la Falla Doctor Olòriz-Arzobispo Fabián y Fuero. En acabar l’acte, mascletà.
A les 12:00 hores
Missa solemne en honor de Sant Josep a la Seu de València, oficiada per l’arquebisbe de València, monsenyor Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l’assistència de les falleres majors de València i les seues corts d’honor.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament a càrrec de la Pirotècnia Hnos. Caballer.
A les 19:00 hores
Cavalcada del Foc pel carrer de de Colón, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta de la Mar
A les 22:00 hores
Cremà de les falles infantils
A les 22:30 hores
Cremà de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial
A les 23:00 hores
Cremà de la falla infantil de la plaça de l’Ajuntament
A les 00:00 hores
Cremà de totes les falles de València
A les 00:30 hores
Cremà de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial
A les 01:00 hores
Focs aeris a la plaça de l’Ajuntament i cremà de la falla municipal a càrrec de la Pirotècnia Hnos. Caballer.

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h