• Enlace Slider home mascletás (8)

Junta Central Fallera

Premis de la Batalla de Flors

Consulta ací els premis atorgats a les carrosses, landós i cotxes lleugers participants en la Batalla de Flors.

Estos són els premis atorgats a les carroses de les distintes categories, landós i cotxes lleugers.

Fotografies: Armando Romero

 

Secció Especial A:

  • Premi Baró de Cortes

    Premi Baró de Cortes

    Lema: “Fades de primavera”. Artista: Roda i Guaita (disseny: Marina Puche).
  • 1r premi

    1r premi

    Lema: “125 Aniversari”. Artista: Alfredo Demets.
  • 2n Premi

    2n Premi

    Lema: “Màgia”. Artista: Jordi Palanca (disseny: Rafa Vilches).
  • 3r premi

    3r premi

    Lema: “Papallones”. Artista: Óscar García (disseny: Enrique Burriel.

     

     

    Secció Especial B:

    • 1r premi

      1r premi

      Lema: “Àfrica”. Artista: Ximo Esteve.
    • 2n Premi

      2n Premi

      Lema: “Jardiners”. Artista: Vicente Demets.
    • 3r premi

      3r premi

      Lema: “Amazones”. Artista: Antonio Sánchez.
    • 4t Premi

      4t Premi

      Lema: “Puresa”. Artista: Sergio Carrero.
    • 5è Premi

      5è Premi

      Lema: “Paisajes del Nil“. Artista: José Ángel Azpeitia.
    • 6è Premi

      6è Premi

      Lema: “Gran cavalcada”. Artista: Ricardo Alcaide.

       

       

      Secció Ordinària A:

      • 1r Premi

        1r Premi

        Lema: “Imperial”. Artista: Carrosses Castillosa.
      • 2n Premi

        2n Premi

        Lema: “Aràbia”. Artista: Carrosses Cortés.
      • 3r Premi

        3r Premi

        Lema: “Indoxina”. Artista: Antonio Sánchez.
      • 4t Premi

        4t Premi

        Lema: “Mediterrani”. Artista: Antonio Sánchez.
      • 5è Premi

        5è Premi

        Lema: “Mascarada“. Artista: J. Carrero.
      • 6è Premi

        6è Premi

        Lema: “Porpra”. Artista: Carrosses Castillosa.
      • 7è Premi

        7è Premi

        Lema: “Adorns”. Artista: Vicent Demets.
      • 8è Premi

        8è Premi

        Lema: “Flors”. Artista: Carrosses Castillosa.
      • 9è Premi

        9è Premi

        Lema: “Escala reial”. Artista: José Ángel Azpeitia.
      • 10è Premi

        10è Premi

        Lema: ”La mar”. Artista: José Ángel Azpeitia.

         

         

        Sección Ordinaria B:

        • 1r premi

          1r premi

          Lema: “Cigne”. Artista: Alfredo Demers.
        • 2n Premi

          2n Premi

          Lema: “Alí Babà”. Artista: Antonio Sánchez.
        • 3r premi

          3r premi

          Lema: “Arcs”. Artista: Carrosses Castillosa.
        • 4t Premi

          4t Premi

          Lema: “Festa”. Artista: Vicente Demets.
        • 5è Premi

          5è Premi

          Lema: “Primavera“. Artista: José Ángel Azpeitia.
        • 6è Premi

          6è Premi

          Lema: “Nirvana”. Artista: Carrosses Castillosa.
        • 7è Premi

          7è Premi

          Lema: “Regnat”. Artista: Carrosses Cortés.
        • 8è Premi

          8è Premi

          Lema: “Colibrís”. Artista: Vicente Demets.
        • 9è Premi

          9è Premi

          Lema: “El circo”. Artista: Antonio Sánchez.
        • 10è Premi

          10è Premi

          Lema: ”Papallones”. Artista: Guaita i Roda.

           

          Secció Landós: 

          • 1r Premi

            1r Premi

            Florista: Miguel Galán

             

            Secció Cortxes Lleugers:

            • 1r Premi

              1r Premi

              Florista: Montañana

              Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

              Legir mes

              Acepto
              Fallas
              Junta Central Fallera
              Avenida de la Plata 117
              46006 Valencia (ESPAÑA)
              Teléfono 963 521 730
              Horario: 17h a 20h