• Enlace Slider home mascletás (6)

Junta Central Fallera

Classificats del Concurs de Teatre

En el Teatre Infantil, les primeres 12 comissions han obtigut una subvenció de 300 euros

Categoria Principal

1.- Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel•lí
2.- Giorgeta-Roís de Corella
3.- Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
4.- Plaça de la Mercé
5.- Dr. Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero
6.- Regne de València-Duc de Calàbria
7.- Arxiduc Carles-Músic Gomis
8.- L'Eliana-El Cid
9.- Cadis-Dénia
10.- Borrull-Túria

11.- Quart-Palomar
12.- Sta. Maria Micaela-Martí l'Humà
13.- Rubén Darío-Fra Lluis Colomer
14.- Cadis-Rector Femenia-Puerto Rico
15.- Sevilla-Dénia
16.- Pintor Salvador Abril-Peris i Valero

Els 10 primer classificats i en compliment de les Bases establides, han obtingut una subvenció de 400,00 €. Els últims classificats, del lloc 11 en avant, i segons allò estipulat a les Bases actuals, baixaran a la categoria Promoció.

Categoria Promoció

1.- Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina 
2.- Av. Regne de València-Duc de CalàbrIa
3.- Dr. Sanchis Bergón-Túria
4.- L'Eliana-El Cid
5.- Jesús-Sant Francesc de Borja
6.- Barraca-Travessera Esglèsia del Rosari
7.- Sevilla-Dénia
8.- Marìa Benlluire-Sèquia de Tormos 
9.- Josep Soto Mico-Síndic Mocholí
10.- Tomasos-Carles Cervera
11.- Guillem de Castro-Triador 
12.- Cadis-Rector Femenia-Puerto Rico
13.- Plaça Mercat de Russafa
14.- Vila-Nova de Castelló-Horticultor Galán
15.- Borrul-Socors

16.- Escultor García Más-Puerto de Santa María
17.- General Barroso-Litògraf Pascual i Abad 
18.- Av. Primat Reig-Vinaros
19.- Els Lleons-Poeta Más i Ros
20.- Av. García Lorca-Oltà 
21.- Just i Vilar-Mercat del Cabanyal 
22.- Plaça del Dr. Collado -Retirada-

Els primers 15 classificats, i d’acord amb les Bases establides, han obtingut una subvenció de 300,00 €. A més, pujaran a la categoria de Principal els cinc primers classificats, sempre que cap grup coincidisca en la categoria amb un grup de la mateixa comissió. En cas de coincidència, el grup no podrà pujar i ascendirà a Principal el grup de Promoció que haja quedat en sisena posició, i així successivament. Per tant, els grups que han d’ascendir a Principal en la pròxima edició són:

Dr. Sanchis Bergón-Túria

Sevilla-Dénia

Marìa Benlluire-Sèquia de Tormos 

Jesús-Sant Francesc de Borja

Barraca-Travessera Esglèsia del Rosari

Categoria Juvenil

1.- Falla Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
2.- Falla Rubén Darío-Fra Lluís Colomer
3.- Falla Jesús-Sant Francesc de Borja
4.- Falla Santa Maria Micaela-Martí l’Humà
5.- Falla Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbano
6.- Falla Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals
Desqualificada per no arribar al temps mínim exigit en les Bases vigents

Les sis comissions han obtingut una subvenció de 300,00 €

7.- Falla Ripalda-Soguers - Retirada

Teatro Infantil


1.- Sta. Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà
2.- Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals
3.- Nord-Dr. Zamenhoff
4.- Fra Jacint Rodríguez-Pintor Cortina
5.- Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel•lí
6.- Quart-Palomar
7.- Quart Extramurs-Velázquez
8.- Sta. Maria Micaela-Martí l'Humà
9.- Marià Benlliure-Sèquia de Tormos
10.- García Lorca-Oltà
11.- L'Eliana-El Cid
12.- Vila-nova de Castelló-Horticultor Galán

Les 12 primeres comissions han obtingut una subvenció de 300,00 €

13.- Barri de Beteró
14.- Dr. Gil i Morte-Dr. Vila Barberà
15.- Just Vilar-Mercat del Cabanyal
16.- Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbano
17.- Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

 

 

 

 

Junta Central Fallera informa sobre l'ús de les cookies en la seua pàgina web.

Legir mes

Acepto
Fallas
Junta Central Fallera
Avenida de la Plata 117
46006 Valencia (ESPAÑA)
Teléfono 963 521 730
Horario: 17h a 20h